Folders |
2016 Results - Delaware DIAA Indoor State ChampionshipsPublished by
Results by: Ultimate Sports Productions Ultimate Sports - Contractor License 2/6/2016 - 5:46 PM
2016 DIAA State Indoor - 2/6/2016
Track and Field Championships
PG Sports & Learning Center, Landover, MD
Event 1 Girls Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 McFolling-Young, Myrissa 11 Smyrna 38-08.25 11.79m 10
2 Okorie, Nnennaya 12 Smyrna 36-01.50 11.01m 8
3 Fountain, Zekiah 12 Delcastle Tech 34-00.75 10.38m 6
4 Burson, Traunasha 10 Hodgson Vo-Tech 33-08.00 10.26m 5
5 Soja, Marie 11 Padua 33-06.75 10.22m 4
6 Santacecilia, Gabby 11 Padua 33-00.75 10.07m 3
7 Clement, Bethany 11 St. Georges Tech 32-09.50 9.99m 2
8 Middleton, Ceyra 09 Cape Henlopen 32-08.25 9.96m 1
9 Truax, Arielle 11 Charter 32-01.75 9.79m
10 Belfor, Jeniyah 11 St. Georges Tech 30-11.25 9.42m
11 Simoes, Sophia 12 Ursuline 30-04.50 9.25m
12 Miller, Riana 10 Lake Forest 30-03.00 9.22m
13 Davis, Tamia 11 William Penn 30-02.50 9.20m
14 Bullock, Aiyana 11 Smyrna 30-01.00 9.16m
15 Griffin, Sheri 12 St. Georges Tech 29-04.75 8.95m
16 Thomas, Tamara 12 Charter 28-10.75 8.80m
17 Parker, MacKenzie 09 Cape Henlopen 28-09.50 8.77m
Event 2 Boys Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Agwu, Noah 12 A.I. duPont 52-06.75 16.02m 10
2 Lockwood, Noah 12 Mt. Pleasant 47-05.25 14.45m 8
3 Scott, William 12 Dover 47-00.75 14.34m 6
4 Hardy, Traequan 12 Lake Forest 46-03.75 14.11m 5
5 Parker, Dawaunta 12 Lake Forest 45-10.50 13.98m 4
6 Cathers, Kyle 12 Salesianum 44-06.75 13.58m 3
7 Leonard, Charles 12 Newark 43-07.00 13.28m 2
8 Green, Xavia 12 Middletown 41-06.50 12.66m 1
9 Mosley, Raiquan 11 Cape Henlopen 40-04.25 12.29m
10 Scully, Ryan 11 Salesianum 39-06.50 12.05m
11 Gillis, Jared 12 Smyrna 36-05.00 11.09m
12 Hunter, Eric 12 Newark 35-02.00 10.71m
Event 3 Girls High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Shepard, Victoria 11 St. Georges Tech 5-00.00 1.52m 10
2 Smith, Brittany 11 Smyrna 4-10.00 1.47m 5.75
2 Nathan, Danielle 9 Wilmington Friends 4-10.00 1.47m 5.75
2 Kargbeh, Shantell 12 Smyrna 4-10.00 1.47m 5.75
2 Shamlin, Asaana 11 Charter 4-10.00 1.47m 5.75
6 Durso, Sarah 12 Padua J4-10.00 1.47m 3
7 Woods, Kayla 10 Tatnall J4-10.00 1.47m 1.50
7 Muschiatti, Kelly 12 Padua J4-10.00 1.47m 1.50
9 Dendy, Micaiah 12 St. Georges Tech 4-08.00 1.42m
10 Lynn, Stephanie 12 Lake Forest J4-08.00 1.42m
10 Garcia, Christina 09 Dover J4-08.00 1.42m
12 Okorie, Nnennaya 12 Smyrna J4-08.00 1.42m
13 Lowman, Sherita 12 Delcastle Tech 4-06.00 1.37m
13 Zammarchi, Ellen 10 Tatnall 4-06.00 1.37m
15 Bailey-Perkins, Destiny 09 Caesar Rodney J4-06.00 1.37m
16 Mullen, Ruby 10 Sussex Tech J4-06.00 1.37m
Event 4 Boys High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Riley, Tahaire 12 A.I. duPont 6-04.00 1.93m 10
2 Perkins, Marcus 12 Newark 6-02.00 1.87m 8
3 Mase, Malafa 11 Salesianum J6-02.00 1.87m 6
4 Steltz, Mason 11 Salesianum 6-00.00 1.82m 5
5 Joseph-Young, Michah 12 St. Georges Tech 5-10.00 1.77m 4
6 Sheppard, DeAndre 12 Cape Henlopen 5-08.00 1.72m 3
7 Menard, Boaz 12 Smyrna 5-06.00 1.67m 2
8 Hutchinson, Josh 11 Smyrna J5-06.00 1.67m 0.50
8 Keaton, Jared 10 Caesar Rodney J5-06.00 1.67m 0.50
10 McMillan, Naza 12 Wilmington Friends J5-06.00 1.67m
11 Beatty, Karim 12 Dover J5-06.00 1.67m
-- Foxworth, Jared 12 Caesar Rodney NH
Event 5 Girls Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Deutsch, Darby 11 Padua 11-00.00 3.35m 10
2 Muschiatti, Kelly 12 Padua 11-00.00 3.35m 8
3 Harris, Camryn 11 Padua 10-06.00 3.20m 6
4 Oneill, Gyll 11 St. Georges Tech 9-00.00 2.74m 5
5 Kargbeh, Shantell 12 Smyrna 9-00.00 2.74m 4
6 Grismer, Lauren 12 Caesar Rodney 7-06.00 2.28m 2.50
6 Kolakowski, Juliana 10 Smyrna 7-06.00 2.28m 2.50
8 Warrington, Kristin 11 St. Georges Tech 7-06.00 2.28m 1
9 McCormick, Cassidy 09 Charter 7-00.00 2.13m
9 Carlozzi, Josie 12 Charter 7-00.00 2.13m
9 Sullivan, Samantha 10 Appoquinimink 7-00.00 2.13m
12 Price, Maddi 10 Smyrna 7-00.00 2.13m
13 Brokaw, Grace 12 Cape Henlopen 7-00.00 2.13m
13 Colombo, Ariel 10 Appoquinimink 7-00.00 2.13m
Event 6 Boys Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Kosciewicz, Matthew 12 Salesianum 13-02.00 4.01m 10
2 Bale, Noah 12 Salesianum 12-06.00 3.81m 8
3 Otto, Brian 12 Appoquinimink 12-00.00 3.65m 6
4 Mankus, James 12 St. Georges Tech 11-00.00 3.35m 5
5 Hendrixson, Eric 10 Charter J11-00.00 3.35m 4
6 Parker, Shemar 11 A.I. duPont 10-06.00 3.20m 2.50
6 Rapp, Austin 12 Caesar Rodney 10-06.00 3.20m 2.50
8 Lindsay, Donnie 12 Caesar Rodney J10-06.00 3.20m 1
9 Bailey, Daivyne 11 St. Georges Tech J10-06.00 3.20m
10 Damon, Jake 12 Smyrna J10-06.00 3.20m
11 Bacigalupi, David 12 A.I. duPont 10-00.00 3.04m
12 Jones, Erick 12 A.I. duPont 9-06.00 2.89m
Event 7 Girls Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Dendy, Micaiah 12 St. Georges Tech 17-02.25 5.23m 10
2 Janotti, Sofia 12 Appoquinimink 17-00.00 5.18m 8
3 Ramseur, Taimira 10 Smyrna 16-11.00 5.15m 6
4 Gulotti, Sophia 09 Charter 16-08.25 5.08m 5
5 Allen, Christina 12 Padua 16-06.50 5.04m 4
6 Dyer, Abrianna 09 Dover 16-04.50 4.99m 3
7 Sobolesky, Jordan 12 Padua 16-03.00 4.95m 2
8 Vass, Arianna 10 Smyrna 16-02.25 4.93m 1
9 Paraskiewicz, Katey 12 Charter 15-11.00 4.85m
10 Neal, Myia 11 William Penn 15-07.00 4.74m
11 Kargbeh, Shantell 12 Smyrna 15-03.00 4.64m
12 Steele, Lindsey 12 Lake Forest J15-03.00 4.64m
13 Taylor, Zaire 10 Charter 14-10.50 4.53m
14 Mackey, DaJonte 11 Cape Henlopen 14-04.25 4.37m
Event 8 Boys Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Davis, Malachi 11 Mt. Pleasant 21-03.00 6.47m 10
2 Brown, Isiah 11 Sussex Tech 20-10.00 6.35m 8
3 Jefferson, Temple 12 Dover 20-07.00 6.27m 6
4 Burton, Zachariah 11 William Penn 20-04.25 6.20m 5
5 Cunningham, Ja'saan 11 Glasgow 20-04.00 6.19m 4
6 Allen, Wardell 12 Cape Henlopen 20-03.25 6.17m 3
7 Ross, Amir 12 Dover 19-10.00 6.04m 2
8 Powel, Jamal 12 Smyrna 19-01.00 5.81m 1
9 Chadband, Jermaine 12 Appoquinimink 19-00.50 5.80m
10 Nunley, Jason 12 Caravel 18-11.00 5.76m
11 Cowan, Jalil 12 Hodgson Vo-Tech 18-10.25 5.74m
12 Mills, Mike 11 William Penn 18-06.00 5.63m
Event 9 Girls Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Dendy, Micaiah 12 St. Georges Tech 36-09.25 11.20m 10
2 Kargbeh, Shantell 12 Smyrna J36-09.25 11.20m 8
3 Daniels, Arryana 11 Padua J36-09.25 11.20m 6
4 Janotti, Sofia 12 Appoquinimink 34-01.25 10.39m 5
5 Sobolesky, Jordan 12 Padua 33-09.75 10.30m 4
6 Paraskiewicz, Katey 12 Charter 33-07.75 10.25m 3
7 Steele, Maddie 09 Smyrna 33-01.75 10.10m 2
8 Mackey, DaJonte 11 Cape Henlopen 33-00.50 10.07m 1
9 Razor, Kierra 12 Caesar Rodney 32-04.25 9.86m
10 Mullen, Ruby 10 Sussex Tech 32-02.75 9.82m
11 Lynn, Stephanie 12 Lake Forest 30-08.25 9.35m
12 Wilson, Arielle 11 Dover 30-04.75 9.26m
Event 10 Boys Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Davis, Malachi 11 Mt. Pleasant 45-03.00 13.79m 10
2 Jefferson, Temple 12 Dover 44-03.50 13.50m 8
3 Carter, Moses 12 Smyrna 43-08.00 13.30m 6
4 Wilson, DeVontae 12 Dover 42-01.25 12.83m 5
5 Cowan, Jalil 12 Hodgson Vo-Tech 41-09.25 12.73m 4
6 Joseph-Young, Michah 12 St. Georges Tech 41-08.25 12.70m 3
7 Hermogenes, Waynell 10 Caesar Rodney 40-06.50 12.35m 2
8 Beatty, Karim 12 Dover 40-02.50 12.25m 1
9 Barnes, Hamza 10 Christiana 39-08.00 12.09m
10 Chadband, Jermaine 12 Appoquinimink 39-00.25 11.89m
11 Evans, Hykeem 12 Cape Henlopen 37-08.50 11.49m
-- Powel, Jamal 12 Smyrna FOUL
Event 11 Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lowman, Sherita 12 Delcastle Tech 8.38 10
2 Cintron, Taliah 11 Padua 8.57 8
3 Lucey, Cameron 10 Padua 8.69 6
4 Ramseur, Taimira 10 Smyrna 8.92 5
5 Mackey, DaJonte 11 Cape Henlopen 8.95 4
6 Irons, A'Lexus 12 A.I. duPont 9.19 3
7 Mackey, Jaleesa 11 Caesar Rodney 9.48 2
8 Durso, Sarah 12 Padua 9.59 1
Event 12 Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Walls, Justin 12 Delcastle Tech 7.76 10
2 Chisolm, Tayshaun 10 Dover 7.91 8
3 Waters, Jonathan 11 Dover 8.16 6
4 Johnson, Aaron 12 Dover 8.19 5
5 Davis, Shawn 12 William Penn 8.20 4
6 DiSabatino, Jacob 12 St. Mark's 8.40 3
7 Ramseur, Taevon 12 Smyrna 8.41 2
-- Brinney, Derrick 10 Smyrna FS
Event 13 Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lampkin, Daija 11 Middletown 7.04 10
2 Cornish, Najiya 10 Ursuline 7.16 8
3 Temeng, Akua 11 Charter 7.29 6
4 Allen, Christina 12 Padua 7.44 5
5 Jones, Erikah 10 Middletown 7.50 4
6 Carter, Cailyn 11 Caesar Rodney 7.56 3
7 LaMons, Shaneese 09 Smyrna 7.56 2
8 Foster, Maysha 11 Appoquinimink 7.57 1
Event 14 Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Cunningham, Ja'saan 11 Glasgow 6.51 10
2 Rosembert, Edwin 11 Howard Tech 6.61 8
3 Floyd, Kamau 12 William Penn 6.62 6
4 McDonald, Dayvhantae 11 Caesar Rodney 6.71 5
5 Mills, Mike 11 William Penn 6.72 4
6 Green, Elijah 12 Hodgson Vo-Tech 6.77 3
7 Sheppard, DeAndre 12 Cape Henlopen 6.84 2
8 Sherman, Brendan 12 Newark 6.87 1
Event 15 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Lampkin, Daija 11 Middletown 25.22 6 10
2 Cornish, Najiya 10 Ursuline 25.58 6 8
3 Cintron, Taliah 11 Padua 26.02 6 6
4 Allen, Christina 12 Padua 26.48 6 5
5 Bogle, Jada 11 Dover 26.56 5 4
6 Temeng, Akua 11 Charter 26.61 5 3
7 Keister, Madison 10 Smyrna 26.82 2 2
8 Buchanan, Jameela 12 Smyrna 26.89 5 1
9 Mathis, Lexxie 10 Tatnall 26.95 4
10 Bailey-Perkins, Destiny 09 Caesar Rodney 27.08 1
11 Foster, Maysha 11 Appoquinimink 27.11 4 27.102
12 Gulotti, Sophia 09 Charter 27.11 3 27.103
13 Jones, Erikah 10 Middletown 27.13 3
14 Jones, Andrea 10 Middletown 27.16 3
15 Cruz, Sierra 12 William Penn 27.23 4
16 LaMons, Shaneese 09 Smyrna 27.33 2
17 Sanders, Zuri 11 William Penn 27.34 4
18 Irons, A'Lexus 12 A.I. duPont 27.35 1
19 Pearce, Ashley 10 Glasgow 27.39 3
20 Darko, Alexis 12 Delaware Mil 27.56 2
21 Carter, Cailyn 11 Caesar Rodney 27.95 1
Event 16 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Cunningham, Ja'saan 11 Glasgow 22.99 5 10
2 Mills, Mike 11 William Penn 23.04 5 8
3 Dailey, Simeon 12 Glasgow 23.11 4 6
4 Lee, Roy 10 Charter 23.41 5 5
5 Younger, Martise 10 Glasgow 23.54 3 4
6 Chisolm, Tayshaun 10 Dover 23.68 1 3
7 Floyd, Kamau 12 William Penn 23.69 4 2
8 Walls, Justin 12 Delcastle Tech 23.84 3 1
9 Saunders, Sully 12 Tatnall 23.86 1
10 Ekanem, Kareem 10 Smyrna 24.07 1
11 Bowe, Zandrew 09 Caravel 24.16 3
12 Queen, Khalil 11 Delcastle Tech 24.21 2
13 Weston, Myles 10 Delaware Mil 24.24 3
14 Bak, Jayson 11 Caravel 24.51 2
Event 17 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Lampkin, Daija 11 Middletown 56.42 3 10
2 Buchanan, Jameela 12 Smyrna 59.59 3 8
3 Armor, Alyssa 10 William Penn 59.83 3 6
4 Gulotti, Sophia 09 Charter 1:00.46 3 5
5 Sellers, Siani 12 Delcastle Tech 1:00.66 3 4
6 Thompson, Perriasia 12 Smyrna 1:00.91 2 3
7 Roberson, Halimah 11 Newark 1:01.12 2 2
8 Cruz, Sierra 12 William Penn 1:02.17 1 1
9 Bogle, Jada 11 Dover 1:02.56 2
10 Hosey, Katherine 12 Ursuline 1:02.70 2
11 Miller, Sara 11 Dover 1:02.95 1
12 Carroll, Moira 09 Ursuline 1:03.64 2
13 Neal, Myia 11 William Penn 1:04.03 1
14 Pearce, Ashley 10 Glasgow 1:05.04 1
-- Cintron, Taliah 11 Padua DQ 3 broke early
Event 18 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Rosembert, Edwin 11 Howard Tech 50.85 3 10
2 Lee, Roy 10 Charter 51.24 3 8
3 Dailey, Simeon 12 Glasgow 51.31 3 6
4 Warren, Austyn 12 St. Georges Tech 51.61 3 5
5 Hermon, Zaire 11 Howard Tech 51.74 2 4
6 Justin, Brandon 12 Howard Tech 52.83 3 3
7 Biah, Curtis 12 Newark 52.91 2 2
8 Higgins, Chris 12 St. Mark's 53.09 2 1
9 Miller, Akeem 11 Appoquinimink 53.41 1
10 Carter, Moses 12 Smyrna 53.42 1
11 Bak, Jayson 11 Caravel 53.47 2
12 Ekanem, Kareem 10 Smyrna 53.79 1
13 Okonkwo, Rapheal 12 Dover 54.44 1
14 Kitto, Matt 10 Delaware Mil 54.59 2
15 Jones, Brendan 12 Charter 55.56 2
16 Johnson, Aaron 12 Dover 55.59 1
Event 19 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Pankow, Savannah 11 Tatnall 2:21.25 2 10
2 Foley, Caroline 11 Tatnall 2:27.18 1 8
3 Thornton, Ariona 12 Concord 2:28.17 2 6
4 Owens, Amber 10 Padua 2:28.85 1 5
5 Steinhoff, Victoria 10 Padua 2:29.31 2 4
6 Harris, Caitlin 10 Delaware Mil 2:29.52 2 3
7 Smith, Julia 10 Tower Hill 2:29.92 1 2
8 Peterson, Lillian 10 Newark Charter 2:30.18 1 1
9 Pilson, Isabelle 10 Tower Hill 2:31.15 2
10 Kaminski, Analise 12 St. Mark's 2:31.51 1
11 Bowser, Naomi 10 Smyrna 2:31.88 1
12 McCormick, Cassidy 09 Charter 2:32.48 2
13 Apostolico, Bailey 11 Padua 2:33.19 2
14 McClure, Heather 10 Conrad Schoo 2:34.27 1
15 Grismer, Lauren 12 Caesar Rodney 2:35.07 1
16 Reinhardt, Jill 12 Tatnall 2:35.70 2
17 Press, Kaelyn 10 Smyrna 2:42.11 1
Event 20 Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Hally, Andrew 12 Salesianum 1:59.95 2 10
2 Parker, Colin 12 Salesianum 2:00.88 2 8
3 Walker, John 12 Salesianum 2:00.94 2 6
4 Flanagan, Michael 12 Tatnall 2:00.95 2 5
5 Jones, Ronald 12 Dover 2:03.35 2 4
6 Keen, Brad 11 Tatnall 2:03.91 1 3
7 Chege, Ian 10 Howard Tech 2:04.52 2 2
8 Biddle, Gregory 11 Newark 2:05.09 2 1
9 Mwaniki, Daniel 12 Newark 2:05.41 2
10 Drayton, Nyjal 11 Dover 2:05.43 2
11 Symes, Matthew 12 Appoquinimink 2:06.06 1
12 Jabbour, Charles 12 Charter 2:06.64 1
13 McFoy, Noah 12 Tatnall 2:07.43 2
14 Tarte, Brendan 12 Archmere 2:08.94 1
15 Deutsch, Colin 12 Appoquinimink 2:09.08 1
16 Kerley, Rodney 11 Smyrna 2:09.11 1
17 Taylor, Kevin 12 Caesar Rodney 2:09.73 1
18 Dawson, William (Brighto 11 Caesar Rodney 2:10.00 1
19 Nieves, Alexander 11 Glasgow 2:10.18 1
20 Bailey, Adam 12 Smyrna 2:11.10 1
21 Robert, Kyron 11 Dover 2:11.24 1
Event 21 Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Olivere, Lydia 10 Padua 4:59.91 2 10
2 Pilson, Isabelle 10 Tower Hill 5:02.99 2 8
3 Beston, Rachel 12 Newark 5:06.14 2 6
4 Foley, Caroline 11 Tatnall 5:19.09 2 5
5 Olivere, Maddie 11 Padua 5:25.30 2 4
6 Kaminski, Analise 12 St. Mark's 5:25.55 2 3
7 Jones, Kylie 12 Delaware Mil 5:27.99 2 2
8 Hardin, Olivia 09 Tatnall 5:32.07 1 1
9 Adkins, Kristen 11 Dover 5:32.44 2
10 Peterson, Lillian 10 Newark Charter 5:35.09 1
11 Lenoir, Alicia 09 Padua 5:37.45 1
12 Sikes, Eirinn 09 Tatnall 5:42.69 1
13 Bowser, Naomi 10 Smyrna 5:43.98 1
14 Ramirez, Roxanne 12 Sussex Tech 5:45.64 2
15 Howard, Xia 12 Newark 5:48.23 1
16 LaMonte, Zoe 10 Sanford School 5:49.35 1
17 Mace, Abby 09 Smyrna 5:53.60 1
18 Fuhr, Natalie 10 Charter 6:09.37 1
Event 22 Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Hally, Andrew 12 Salesianum 4:26.63 2 10
2 Walker, John 12 Salesianum 4:27.10 2 8
3 Steinhoff, George 11 Salesianum 4:29.92 2 6
4 Flanagan, Michael 12 Tatnall 4:32.29 2 5
5 Iddriss, Iddriss 12 Appoquinimink 4:33.92 2 4
6 Hardin, Max 10 Tatnall 4:35.67 2 3
7 McFoy, Noah 12 Tatnall 4:35.87 2 2
8 Hahn, Padraig 11 Delaware Mil 4:37.80 2 1
9 Lloyd, Matthew 12 Appoquinimink 4:38.50 1
10 Mallary, Paul 12 Newark 4:39.26 1
11 Mathis, Larry 09 Sanford School 4:40.42 1
12 Ibironke, Tosin 11 Smyrna 4:41.24 1
13 Puharic, Jacob 11 Caravel 4:44.41 1
14 Collins, Coby 12 Charter 4:44.70 2
15 Nieves, Alexander 11 Glasgow 4:45.42 1
16 Marsilii, Matt 12 St. Mark's 4:45.83 1
17 Bailey, Adam 12 Smyrna 4:46.54 1
Event 23 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Olivere, Lydia 10 Padua 10:57.61 10
2 Beston, Rachel 12 Newark 11:02.32 8
3 Hays, Keelin 09 Tatnall 11:06.29 6
4 Macturk, Katie 12 Concord 11:33.85 5
5 Apostolico, Hannah 11 Padua 12:03.83 4
6 Olivere, Maddie 11 Padua 12:13.24 3
7 Jones, Kylie 12 Delaware Mil 12:26.35 2
8 Bordrick, Maya 8 Conrad Schoo 12:28.91 1
9 Ramirez, Roxanne 12 Sussex Tech 12:46.77
10 Gieger, Maddie 11 Newark Charter 12:53.45
-- Hardin, Olivia 09 Tatnall DNF
Event 24 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Murray, Kevin 12 Charter 9:28.32 10
2 Hally, Andrew 12 Salesianum 9:50.05 8
3 Steinhoff, George 11 Salesianum 9:52.45 6
4 Walker, John 12 Salesianum 9:55.33 5
5 Balthis, Brendan 09 Tatnall 9:56.32 4
6 Freed, Vail 11 Appoquinimink 10:06.54 3
7 Avila, Chris 11 Charter 10:09.76 2
8 Wilson, Charles 12 Charter 10:10.50 1
9 Garrett, Nick 09 Tatnall 10:17.51
10 Ibironke, Tosin 11 Smyrna 10:17.87
11 Iddriss, Iddriss 12 Appoquinimink 10:28.27
12 Hahn, Padraig 11 Delaware Mil 10:32.24
Event 25 Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Smyrna 1:48.18 5 10
1) Buchanan, Jameela 12 2) LaMons, Shaneese 09
3) Keister, Madison 10 4) Thompson, Perriasia 12
2 William Penn 1:48.24 5 8
1) Armor, Alyssa 10 2) Cruz, Sierra 12
3) Sanders, Zuri 11 4) Williams, Courtney 12
3 Caesar Rodney 1:49.06 4 6
1) Carter, Cailyn 11 2) Mackey, Jaleesa 11
3) Davis, Patrisha 10 4) Bailey-Perkins, Destiny 09
4 Hodgson Vo-Tech 1:49.82 4 5
1) Miller, Briya 10 2) Phillips, Ayana 11
3) Pointer, Alexandria 09 4) Mayes, Quiara 12
5 Charter 1:49.89 5 4
1) Shamlin, Asaana 11 2) Temeng, Akua 11
3) Gulotti, Sophia 09 4) Taylor, Zaire 10
6 Padua 1:50.45 5 3
1) Bader, Elizabeth 09 2) Apostolico, Bailey 11
3) Lenoir, Alicia 09 4) Pieper, Cassidy 11
7 Brandywine 1:53.98 4 2
1) Barber, Dallas 09 2) Hill, Maia 12
3) Williams, Lakayla 11 4) Cruz, Tyresha 10
8 Dover 1:54.87 4 1
1) Garcia, Christina 09 2) Miller, Sara 11
3) Dyer, Abrianna 09 4) Tingle, Az'Riele 11
9 Tatnall 1:54.94 5
1) Mathis, Lexxie 10 2) Woods, Kayla 10
3) Reinhardt, Jill 12 4) Zammarchi, Ellen 10
10 Glasgow 1:55.90 3
1) Pearce, Ashley 10 2) Solanke, Feyi 11
3) Adams, Justine 11 4) Singleton, Desire 12
11 Appoquinimink 1:56.79 3
1) Lynch, Kayla 12 2) Austin, Makenna 10
3) Walker, Sedona 10 4) Sullivan, Samantha 10
12 St. Georges Tech 1:56.85 4
1) Sembe, Naya-Monet 09 2) Anderson-Harrison, Dearah 09
3) Shepard, Victoria 11 4) Dendy, Micaiah 12
13 Newark Charter 1:56.89 2
1) Brown, Courtney 09 2) Reckner, Reid 10
3) Jack, Gabby 11 4) Qian, Kun 10
14 Ursuline 1:57.52 2
1) Brutsche, Elizabeth 10 2) Jeynes, Alexis 12
3) Mastrota, Saige 10 4) Sentman, Katelyn 11
15 Christiana 1:57.80 4
1) Bland, Alysia 09 2) Sarowah, Ohenenana 10
3) Merritt, Dominique 11 4) Sapp, Starr 10
16 Tower Hill 1:58.48 2
1) Medley, Kennedy 10 2) Mitchell, Janie 11
3) Olurin, Jade 11 4) Narvel, Zahra 09
17 Delaware Military Academy 1:58.61 3
1) Darko, Alexis 12 2) Rogers, Mackenzie 09
3) Contay, Brooke 09 4) Murphy, Kendal 09
18 Lake Forest 1:58.86 3
1) Cornish, Alexia 11 2) Jackson, Imani 09
3) Steele, Lindsey 12 4) Deprisco, Cierra 09
19 Howard Tech 1:59.13 3
1) Young, Keiyana 11 2) McClain, Massiah 12
3) Barnard, Diamonique 10 4) Jackson, Jada 10
20 Caravel 1:59.17 2
1) Sobolak, Savannah 8 2) Sobolak, Kayla 11
3) North, Kathryn 10 4) Hastings, Rene 10
21 St. Mark's 1:59.91 3
1) Puhl, Caroline 11 2) Tucker, Ashley 09
3) Tramont, Kacey 09 4) Wasko, Carly 12
22 Newark 2:01.66 2
1) Mangum, Zoe' 12 2) Napper, Ahniyah 11
3) O'Quinn, Cassie 10 4) Nyabiosi, Joy 11
23 Wilmington Friends 2:06.86 2
1) Lewis, Faith 10 2) Trainer, Pen 10
3) Powell, Maya 10 4) Tyler, Summer 12
-- Middletown DQ 5 exch zone violation
1) Jones, Andrea 10 2) Jones, Erikah 10
3) Denson, Lauryn 11 4) Lampkin, Daija 11
Event 26 Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Glasgow 1:32.81 5 10
1) Blalock, Darius 12 2) Cunningham, Ja'saan 11
3) Dailey, Simeon 12 4) Younger, Martise 10
2 Tatnall 1:35.20 5 8
1) Osuagwu, Ike 12 2) Saunders, Sully 12
3) Zammarchi, Louis 11 4) Bochetti, Lorenzo 10
3 Dover 1:35.58 4 6
1) Castro, John Rodel 11 2) Bouges, Dalonzo 10
3) Chisolm, Tayshaun 10 4) Okonkwo, Rapheal 12
4 Middletown 1:35.77 2 5
1) Flood, Andre 11 2) Hall, Derrick 11
3) Washington, Mekhi 11 4) Phillips, Travis 11
5 St. Georges Tech 1:35.92 4 4
1) Woodland, Tah'Jeem 10 2) Joseph-Young, Michah 12
3) Congo, Craig 10 4) Warren, Austyn 12
6 Caravel 1:37.10 3 3
1) Bak, Jayson 11 2) Bowe, Zandrew 09
3) Hamlin, Corey 12 4) Nunley, Jason 12
7 Newark 1:37.18 5 2
1) Sherman, Brendan 12 2) Biah, Curtis 12
3) Dunn, Karim 12 4) Egeonu, Chidera 12
8 Caesar Rodney 1:37.27 4 1
1) Foxworth, Jared 12 2) Ilogbenu, Chukwuebuka 12
3) Trammell, Julian 10 4) McDonald, Dayvhantae 11
9 Delcastle Tech 1:37.47 2
1) Walls, Justin 12 2) Queen, Khalil 11
3) Smith, Brandon 12 4) Spartling, Alif 09
10 Smyrna 1:38.18 5
1) Carter, Moses 12 2) Ekanem, Kareem 10
3) Jenkins, Jarren 12 4) Richardson, Troy 11
11 St. Andrews 1:38.72 2
1) Baldeosingh, Matthew 12 2) Abramo, Quentin 10
3) Duncan, Justin 12 4) Amakiri, Uche 12
12 Hodgson Vo-Tech 1:38.78 3
1) Staats, Dwane 09 2) Cowan, Jalil 12
3) Green, Elijah 12 4) Moore, Isaiah 12
13 Newark Charter 1:38.87 2
1) Gardner, Andrew 10 2) Phillips, Matt 10
3) Phillips, Chris 10 4) Otchere-Addo, Kojo 11
14 Howard Tech 1:39.00 4
1) Hermon, Zaire 11 2) Ajao, Yimika 11
3) Brown, Julian 11 4) Anderson, Jordan 10
15 Delaware Military Academy 1:39.71 3
1) Weston, Myles 10 2) Poad, Brian 12
3) Hertzfeld, Nic 10 4) Sidlowski, Jimmy 10
16 A.I. duPont 1:39.72 4
1) Armstrong, Chandler 12 2) Parker, Shemar 11
3) Johnson, Lexington 11 4) Brown, Mesheik 12
17 Wilmington Friends 1:40.14 1
1) McMillan, Naza 12 2) Burgeos-Harris, Anthony 11
3) Carter, Jordan 11 4) Brick, Aaron 10
18 Mt. Pleasant 1:40.73 3
1) Johnson, Jashawn 11 2) Walls, Charles 09
3) Pinkney, Isaiah 10 4) Acevedo, Erick 11
19 Christiana 1:41.36 2
1) Smith, Ishmael 11 2) Barnes, Hamza 10
3) Mohamed, Amit 09 4) Rider, Ta'vio 09
20 Charter 1:41.45 1
1) Hite, Robert 09 2) Stillis-Stanford, Jymere 12
3) Mattamira, Michael 11 4) Brady, Sam 12
21 Brandywine 1:42.49 2
1) Johnson, Nymere 10 2) Grillet, Martin 12
3) Roberts, Justin 10 4) Saccoh, Foday 09
22 Archmere 1:44.00 1
1) Pileggi, John 12 2) McCord, Greg 12
3) Dewees, Dave 10 4) Troy, Clayton 12
23 Salesianum 1:44.29 5
1) D'Amico, Nick 10 2) Haines, Brian 12
3) Concha, Dan 11 4) Barilo, Charles 12
24 Cape Henlopen 1:48.13 1
1) Allen, Wardell 12 2) Sheppard, DeAndre 12
3) Mills, Branden 11 4) Evans, Hykeem 12
25 Sanford School 1:50.64 1
1) Holahan, Jay 09 2) Hunt, Martin 11
3) Kreidel, Seth 11 4) West, Jordan 10
26 Conrad Schools of Science 2:08.48 1
1) Mathe, Luke 8 2) Campbell, Devin 09
3) Madden, Justin 09 4) Pehowic, Stosh 8
-- Tower Hill FS 3
1) Glover, Kai 11 2) Pinkney, Taurus 12
3) Johnson, Spencer 12 4) Applegate, Russell 12
-- William Penn DQ 5 threw baton
1) Floyd, Kamau 12 2) Mills, Mike 11
3) Davis, Shawn 12 4) Gaynor, Isaiah 10
Event 27 Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Smyrna 4:07.72 5 10
1) Buchanan, Jameela 12 2) Keister, Madison 10
3) LaMons, Shaneese 09 4) Thompson, Perriasia 12
2 Tatnall 4:08.68 5 8
1) Mathis, Lexxie 10 2) Zammarchi, Ellen 10
3) Pankow, Savannah 11 4) Reinhardt, Jill 12
3 William Penn 4:13.47 5 6
1) Armor, Alyssa 10 2) Cruz, Sierra 12
3) Williams, Courtney 12 4) Neal, Myia 11
4 Dover 4:20.40 5 5
1) Bogle, Jada 11 2) Miller, Sara 11
3) Tingle, Az'Riele 11 4) Adkins, Kristen 11
5 Charter 4:20.42 4 4
1) Gulotti, Sophia 09 2) McMann, Lexie 12
3) Jackson, Erin 12 4) Leyson, Lauren 12
6 Newark 4:21.53 4 3
1) Frantz, Chloe 10 2) Huntley, Candice 10
3) Roberson, Halimah 11 4) Mangum, Zoe' 12
7 Delcastle Tech 4:22.64 3 2
1) Sellers, Siani 12 2) Lowman, Sherita 12
3) Copes, Diamond 11 4) Sackey-Solomon, Karen 12
8 Ursuline 4:24.50 5 1
1) Brutsche, Elizabeth 10 2) Carroll, Moira 09
3) Hosey, Katherine 12 4) Jeynes, Alexis 12
9 Appoquinimink 4:25.22 4
1) Janotti, Sofia 12 2) Foster, Maysha 11
3) Morris, Jenna 12 4) Robinson, Alex 09
10 Hodgson Vo-Tech 4:27.30 1
11 Caesar Rodney 4:27.96 3
1) Carter, Cailyn 11 2) Davis, Patrisha 10
3) Edmanson, Mia 09 4) Mackey, Jaleesa 11
12 Delaware Military Academy 4:28.90 4
1) Immediato, Melayna 10 2) Darko, Alexis 12
3) Jones, Kylie 12 4) Harris, Caitlin 10
13 Howard Tech 4:29.35 1
1) Young, Keiyana 11 2) McClain, Massiah 12
3) Jackson, Jada 10 4) Barnard, Diamonique 10
14 Newark Charter 4:30.23 4
1) Duvilla, Addison 09 2) Anderson, Narrah 10
3) Scott, Maya 8 4) DeWhitt, Grace 10
15 Tower Hill 4:30.45 2
1) Allen, Camryn 11 2) Smith, Allison 10
3) Abramczyk, Annie 10 4) Mitchell, Janie 11
16 Brandywine 4:31.96 3
1) Cruz, Tyresha 10 2) Hill, Maia 12
3) Sharif, Alexis 12 4) Crowell, Alexa 11
17 Christiana 4:32.65 3
1) Bland, Alysia 09 2) Sarowah, Ohenenana 10
3) Merritt, Dominique 11 4) Murphy, Tanisha 12
18 St. Mark's 4:33.17 3
1) Tramont, Kacey 09 2) Kaminski, Analise 12
3) Puhl, Caroline 11 4) Woehr, Victoria 09
19 Middletown 4:39.15 4
1) Cook, Madison 12 2) Jones, Andrea 10
3) Jones, Erikah 10 4) Matikonis, Katelyn 09
20 Caravel 4:48.09 2
1) Walker, Grace 10 2) Sobolak, Savannah 8
3) Peyton, Kathryn 09 4) North, Kathryn 10
21 Sanford School 4:49.23 2
1) Rosa, Jacalyn 11 2) Sarmousakis, Ana 12
3) LaMonte, Zoe 10 4) Ayars, Carter 12
22 Lake Forest 4:49.79 2
1) Cornish, Alexia 11 2) Jackson, Imani 09
3) Kenton, Jessalynn 12 4) Deprisco, Cierra 09
23 Glasgow 4:51.51 2
1) Taylor, Paris 12 2) Medley, Shuma 12
3) Wesby, Kateara 09 4) Adams, Justine 11
24 Conrad Schools of Science 5:03.53 1
1) McClure, Heather 10 2) Edelson, Lexie 10
3) Vega, Joshelyn 11 4) Larkin, Katie 11
-- Padua DQ 5 zone violation
1) Bader, Elizabeth 09 2) Apostolico, Bailey 11
3) Durso, Sarah 12 4) Machamer, Lindsay 11
Event 28 Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Dover 3:33.08 5 10
1) Robert, Kyron 11 2) Okonkwo, Rapheal 12
3) Chisolm, Tayshaun 10 4) Jones, Ronald 12
2 Newark 3:34.12 5 8
1) Biah, Curtis 12 2) Biddle, Gregory 11
3) Dunn, Karim 12 4) Egeonu, Chidera 12
3 Howard Tech 3:35.98 5 6
1) Rosembert, Edwin 11 2) Justin, Brandon 12
3) Hermon, Zaire 11 4) Chege, Ian 10
4 Charter 3:36.85 4 5
1) Jones, Brendan 12 2) Lee, Roy 10
3) Mattamira, Michael 11 4) Collins, Coby 12
5 Appoquinimink 3:37.81 4 4
1) Ramos, Jonathan 12 2) Symes, Matthew 12
3) Miller, Akeem 11 4) Deutsch, Colin 12
6 Glasgow 3:38.22 5 3
1) Blalock, Darius 12 2) Nieves, Alexander 11
3) Smith, Uriah 11 4) Davis, Dakota 09
7 Tatnall 3:38.40 4 2
1) Saunders, Sully 12 2) Bochetti, Lorenzo 10
3) Hardin, Max 10 4) Zammarchi, Louis 11
8 St. Georges Tech 3:38.99 4 1
1) Warren, Zack 10 2) Lau-Dickinson, Khalil 10
3) Congo, Craig 10 4) Warren, Austyn 12
9 Middletown 3:41.69 5
1) Ferguson, Shalon 11 2) Flood, Andre 11
3) McClendon, Derek 12 4) Phillips, Travis 11
10 Caesar Rodney 3:42.12 3
1) Schrenk, Mark 10 2) Elisca, Jephthe 10
3) Cooks, Tavian 10 4) Burris, Indaveion 10
11 Salesianum 3:42.13 3
1) Knight, Johnny 10 2) Parker, Colin 12
3) Hylak, Blaise 10 4) Tulibacki, Adam 11
12 Tower Hill 3:42.73 2
1) Johnson, Spencer 12 2) Goodman, David 10
3) Wilkinson, Matt 11 4) Bosse, Kyle 11
13 Newark Charter 3:44.65 3
1) Hynson, Jon 11 2) Phillips, Matt 10
3) Kelby, Ethan 11 4) Phillips, Chris 10
14 Smyrna 3:46.10 4
1) Carter, Moses 12 2) Ekanem, Kareem 10
3) DeShields, Lafenus 11 4) Powel, Jamal 12
15 A.I. duPont 3:46.95 4
1) Kungu, Lewis 10 2) Parker, Shemar 11
3) Roy, Daironn 12 4) Riley, Tahaire 12
16 Delaware Military Academy 3:48.63 3
1) Kitto, Matt 10 2) Weston, Myles 10
3) Hertzfeld, Nic 10 4) Procope, Biagio 10
17 Christiana 3:49.25 2
1) Smith, Ishmael 11 2) Barnes, Hamza 10
3) Mohamed, Amit 09 4) Chege, Rex Mwangi 12
18 Brandywine 3:51.80 2
1) Roberts, Justin 10 2) Johnson, Nymere 10
3) Grillet, Martin 12 4) Saccoh, Foday 09
19 St. Mark's 3:53.80 5
1) Vadnais, Robert 10 2) Higgins, Chris 12
3) Marsilii, Matt 12 4) DiSabatino, Jacob 12
20 Delcastle Tech 3:55.67 3
1) Smith, Gordon 09 2) Sainmervil, Eddy 11
3) Queen, Khalil 11 4) Walls, Justin 12
21 Hodgson Vo-Tech 3:56.17 1
22 Sanford School 3:56.83 2
1) Hunt, Martin 11 2) Kreidel, Seth 11
3) Mathis, Larry 09 4) West, Jordan 10
23 William Penn 4:03.07 3
1) Ruiz, Daniel 12 2) Duncan, Miles 10
3) Burton, Zachariah 11 4) Hibbert, Matthew 09
24 Conrad Schools of Science 4:12.93 1
1) Chance, Lee-Maxim 12 2) Gates, Clancy 11
3) Spence, Jackson 09 4) Spence, Justin 09
Event 29 Girls 4x800 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Tatnall 9:45.75 1 10
1) Boswell, Kayla 12 2) Ginn, Emilie 12
3) Silverman, Caroline 12 4) Sikes, Eirinn 09
2 Padua 10:08.54 1 8
1) LeNoir, Julianna 10 2) Hally, Katie 09
3) Lenoir, Alicia 09 4) Apostolico, Hannah 11
3 Smyrna 10:16.01 1 6
1) Bowser, Naomi 10 2) Mace, Abby 09
3) Press, Kaelyn 10 4) Wilber, Maddie 09
4 Tower Hill 10:22.93 1 5
1) Abramczyk, Annie 10 2) Smith, Allison 10
3) Smith, Julia 10 4) Habgood, Catherine 12
5 Delaware Military Academy 10:35.06 1 4
1) Harris, Caitlin 10 2) Immediato, Melayna 10
3) Jones, Kylie 12 4) Miller, Gina 11
6 Newark Charter 10:36.94 1 3
1) Callahan, Heather 11 2) DeWhitt, Grace 10
3) Doyle, Megan 10 4) Duvilla, Addison 09
7 St. Mark's 10:38.94 1 2
1) Marzano, Brenna 12 2) Puhl, Caroline 11
3) Kaminski, Analise 12 4) Myers, Maggie 10
8 Charter 10:48.48 2 1
1) Subramoney, Caroline 12 2) Mangan, Siobhan 10
3) Bordrick, Sicily 11 4) Kriner, Sydney 10
9 Caesar Rodney 10:50.14 1
1) Beers, Nicolette 12 2) Torres, Stephanie 12
3) Edmanson, Mia 09 4) Grismer, Lauren 12
10 Ursuline 10:58.68 2
1) Bullock, Caroline 12 2) Close, Brynn 10
3) Hallman, Julia 11 4) Pogonyi, Kelsey 09
11 Appoquinimink 11:00.44 1
1) Freed, Piper 12 2) Steckline, Carlyn 09
3) Lloyd, Julia 09 4) Pittman, Samantha 11
12 Newark 11:01.29 2
1) Howard, Xia 12 2) O'Quinn, Cassie 10
3) Cutler, Kendra 10 4) Frantz, Chloe 10
13 Dover 11:04.40 1
1) Jimenez, Hayleigh 11 2) Jones, Ashley 09
3) Cook, Emily 10 4) Reed, Kaitlyn 12
14 Sanford School 11:06.25 2
1) Rosa, Jacalyn 11 2) Klassman, Abby 09
3) Sarmousakis, Ana 12 4) LaMonte, Zoe 10
15 Middletown 11:41.89 2
1) Matikonis, Katelyn 09 2) Rinaldi, Kathryn 12
3) Stromme, Marte 11 4) Townsend, Janie 09
16 Caravel 11:46.39 2
1) Peyton, Kathryn 09 2) Walker, Grace 10
3) Laney, Tessa 10 4) North, Kathryn 10
17 Conrad Schools of Science 11:47.23 1
1) McClure, Heather 10 2) Bordrick, Maya 8
3) Vega, Joshelyn 11 4) Edelson, Lexie 10
18 A.I. duPont 12:07.03 2
1) Brady, Sarah 12 2) Harper-Simpson, Kailynn 12
3) Davis, Christiana 10 4) Nelson, Maggie 10
19 Wilmington Friends 12:14.37 2
1) Zucca, Katie 12 2) Veale, Simone 11
3) Saunders, Fiona 10 4) Hudson, Chloe 12
20 Hodgson Vo-Tech 12:53.58 2
1) Pointer, Alexandria 09 2) Stewart, Charlye 11
3) Jenkins, Mariah 11 4) Littlejohn, Aquesia 10
-- Cape Henlopen DNF 2
1) Callard, Zoe 09 2) Brokaw, Grace 12
3) Wyatt, Sam 09 4) Rimerez, Yesenia 10
Event 30 Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Tatnall 8:11.50 1 10
1) Flanagan, Michael 12 2) McFoy, Noah 12
3) Keen, Brad 11 4) Hardin, Max 10
2 Dover 8:16.87 1 8
1) Robert, Kyron 11 2) Jones, Ronald 12
3) Okonkwo, Rapheal 12 4) Drayton, Nyjal 11
3 Newark 8:28.20 1 6
1) Mwaniki, Daniel 12 2) Gerhart, Ryan 11
3) LaPorte, Patrick 10 4) Biddle, Gregory 11
4 St. Georges Tech 8:33.30 1 5
1) Warren, Zack 10 2) Lau-Dickinson, Khalil 10
3) Crozier, Micah 10 4) Hayman, Steven 11
5 Charter 8:33.46 1 4
1) Brown, Chris 09 2) Jabbour, Charles 12
3) Wieman, Hunter 12 4) Mattamira, Michael 11
6 Appoquinimink 8:35.27 1 3
1) Ramos, Jonathan 12 2) Symes, Matthew 12
3) Dippold, Dylan 12 4) Deutsch, Colin 12
7 Newark Charter 8:35.38 1 2
1) Hynson, Jon 11 2) Kelby, Ethan 11
3) Roy, Gabriel 11 4) Crosby, Owen 11
8 Salesianum 8:48.98 1 1
1) Casini, Michael 12 2) Keehan, Michael 09
3) Insley, Andrew 12 4) Parker, Colin 12
9 Caesar Rodney 8:52.58 1
1) Taylor, Kevin 12 2) Epstein, Allen (Aj) 11
3) Epstein, Johnathan 11 4) Dawson, William (Brighton) 11
10 Delaware Military Academy 8:56.52 1
1) Hahn, Padraig 11 2) Kitto, Matt 10
3) Procope, Biagio 10 4) Gambacorta, Anthony 09
11 Christiana 9:05.93 2
1) Murphy, Brandon 11 2) Barnes, Hamza 10
3) Mohamed, Amit 09 4) Chege, Rex Mwangi 12
12 Tower Hill 9:12.47 2
1) Goodman, David 10 2) Thompson, Parker 11
3) Wilkinson, Matt 11 4) Attix, Richard 10
13 Caravel 9:36.48 2
1) Hipkins, Matthew 12 2) Peyton, Michael 12
3) Farquhar, Joel 11 4) Cintavey, Joey 09
14 Middletown 9:42.33 2
1) Ferguson, Shalon 11 2) Eastburn, Derek 11
3) Sklenar, Ryan 09 4) Snider, Isaac 09
15 St. Mark's 9:47.51 2
1) Bunts, Kyle 12 2) Korleski, Ben 10
3) Massa, Evan 12 4) Matt, Nick 12
16 Delcastle Tech 9:48.13 2
1) Coles, Nick 12 2) Smith, Brandon 12
3) McCormick, Flynn 11 4) Sainmervil, Eddy 11
17 Conrad Schools of Science 9:53.76 2
1) Chance, Lee-Maxim 12 2) McClure, Alexander 11
3) Marsh, Dean 12 4) Bordrick, Aurelius 8
18 Sanford School 9:57.86 2
1) Hunt, Martin 11 2) West, Jordan 10
3) Kreidel, Seth 11 4) Holahan, Jay 09
19 Brandywine 10:01.22 2
1) Tobin, Mike 12 2) Grillet, Martin 12
3) Johnson, Nymere 10 4) Roberts, Justin 10
20 Mt. Pleasant 10:05.11 2
1) Acevedo, Erick 11 2) Fenimore, Taylor 09
3) Jerista, Evan 09 4) Johnson, Chris 12
21 Wilmington Friends 10:14.78 2
1) Fallon, Chase 9 2) Nakamura, Daniel 9
3) Burgeos-Harris, Anthony 11 4) Stanborough, Chris 12
22 Cape Henlopen 10:22.87 2
1) Nye, Sam 10 2) Nsiah, Augustus 12
3) Carroll, Kazuki 11 4) Thompson, Collin 09
-- Smyrna DQ 2 short laps
1) Bailey, Adam 12 2) Chi, Dylan 09
3) Ibironke, Tosin 11 4) Kerley, Rodney 11
-- A.I. duPont DQ 1 zone violation
1) Bacigalupi, David 12 2) Bacigalupi, Jonathon 12
3) Evans, Blake 11 4) Jones, Erick 12
Event 11 Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Cintron, Taliah 11 Padua 8.60Q 2
2 Lowman, Sherita 12 Delcastle Tech 8.63Q 1
3 Lucey, Cameron 10 Padua 8.71Q 2
4 Ramseur, Taimira 10 Smyrna 9.06Q 1
5 Mackey, DaJonte 11 Cape Henlopen 8.97q 2
6 Irons, A'Lexus 12 A.I. duPont 9.22q 1
7 Mackey, Jaleesa 11 Caesar Rodney 9.50q 2
8 Durso, Sarah 12 Padua 9.51q 2
9 Smith, Brittany 11 Smyrna 9.54 1
10 Dye, Aja 09 Hodgson Vo-Tech 9.68 1
11 Witherell, Nicole 09 Archmere 9.99 2
12 Badson, Aria 12 A.I. duPont 10.39 1
13 Deprisco, Cierra 09 Lake Forest 10.44 2
14 Wyatt, Sam 09 Cape Henlopen 10.49 2
15 Truitt, Taylor 12 Delcastle Tech 10.63 1
Event 12 Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Walls, Justin 12 Delcastle Tech 7.82Q 2
2 Waters, Jonathan 11 Dover 8.18Q 1
3 Chisolm, Tayshaun 10 Dover 8.00Q 2
4 Brinney, Derrick 10 Smyrna 8.32Q 1
5 Davis, Shawn 12 William Penn 8.24q 2
6 Johnson, Aaron 12 Dover 8.33q 2
7 Ramseur, Taevon 12 Smyrna 8.36q 1
8 DiSabatino, Jacob 12 St. Mark's 8.45q 2
9 Hansen, Clayton 11 Newark 8.49 2
10 Keaton, Jared 10 Caesar Rodney 8.58 2
11 Miller, Akeem 11 Appoquinimink 8.59 1
12 Foxworth, Jared 12 Caesar Rodney 8.66 1
13 Wamble, Magnus 11 Caravel 8.80 2
14 Johnson, Lexington 11 A.I. duPont 9.26 1
15 Phillips, Travis 11 Middletown 9.96 1
16 Joseph-Young, Michah 12 St. Georges Tech 15.59 1
Event 13 Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lampkin, Daija 11 Middletown 7.06Q 1
2 Cornish, Najiya 10 Ursuline 7.13Q 2
3 Temeng, Akua 11 Charter 7.32Q 2
4 Allen, Christina 12 Padua 7.37Q 1
5 Foster, Maysha 11 Appoquinimink 7.46q 2
6 Carter, Cailyn 11 Caesar Rodney 7.47q 1
7 LaMons, Shaneese 09 Smyrna 7.50q 2
8 Jones, Erikah 10 Middletown 7.52q 2
9 Keister, Madison 10 Smyrna 7.58 1
10 Sanders, Zuri 11 William Penn 7.61 2
11 Jones, Andrea 10 Middletown 7.61 1
12 Lucey, Cameron 10 Padua 7.67 1
13 Alleyne, Cierra 11 Concord 7.67 2
14 Neal, Myia 11 William Penn 7.68 1
15 Roberson, Halimah 11 Newark 7.89 2
16 Iacona, Vienna 09 Cape Henlopen 7.91 1
Event 14 Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Cunningham, Ja'saan 11 Glasgow 6.60Q 1
2 Floyd, Kamau 12 William Penn 6.68Q 2
3 McDonald, Dayvhantae 11 Caesar Rodney 6.67Q 1
4 Green, Elijah 12 Hodgson Vo-Tech 6.72Q 2
5 Rosembert, Edwin 11 Howard Tech 6.73q 2
5 Mills, Mike 11 William Penn 6.73q 1
7 Sherman, Brendan 12 Newark 6.80q 1
8 Sheppard, DeAndre 12 Cape Henlopen 6.83q 2
9 Johnson, Jashawn 11 Mt. Pleasant 6.88 1
10 Davis, Malachi 11 Mt. Pleasant 6.89 1
11 Allen, Wardell 12 Cape Henlopen 6.91 1
12 Queen, Khalil 11 Delcastle Tech 6.91 2
13 Trammell, Julian 10 Caesar Rodney 6.93 2
14 Poad, Brian 12 Delaware Mil 6.97 1
15 Castro, John Rodel 11 Dover 7.04 2
|